Konya’da emekli amca hayır duası için ikram yapıyor

İHA

Konya’da yaşayan Lokman Yıldız (63), emekli olduktan sonra yazları limonata ve soğuk su, kışları ise vatandaşlara çorba dağıtmaya başladı.

Yıldız, her gün arabası ile Konya’nın belirli noktalarında sıcak havada evinde hazırladığı limonatayı vatandaşlara ikram ediyor.

Kış ayları geldiğinde ise vatandaşların içini ısıtmak için çorba hazırlayan Lokman Yıldız, kendisine para teklif edenlerden sadece hayır duası istiyor. Yıldız’ın tezgahının önünde ise ‘Ey güzel insan yiyin için para teklif etmeyin’ ve ‘Yiyin için Allah razı olsun deyin yeter’ yazılı pankartlar bulunuyor.

“Herkesten sadece Allah razı olsun demelerini istiyorum”

7 yıldır insanlara ikramda bulunduğunu anlatan Lokman Yıldız, “Kışın çorba ekmek yazın ise limonata, soğuk su dağıtıyoruz. Kışın milleti soğuktan ısıtmaya çalışıyoruz. Yazın da insanları serinletmeye çalışıyoruz. Herkesten sadece Allah razı olsun demelerini istiyorum. Başka da bir amacım yok. Tek amacım Allah’ın rızasını kazanmak” dedi.

“Dünyaya geldik, azıcık da olsa faydalı olalım”

Emekli olduktan sonra bu işe başladığını belirten Yıldız, “Emekli olduktan 2-3 sene sonra da bu işe başladık. Allah’ın izniyle bu işle de vaktimizi, ömrümüzü dolduracağız. Cenab-ı Allah fırsat verdiği sürece devam edeceğiz. Vatanımıza, milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Dünyaya geldik, azıcık da olsa faydalı olalım. Yatmak ile bir yere varamayız” şeklinde konuştu.

İlk gören insanların çok güzel karşıladığını söyleyen Yıldız, “İnsanlar ilk gördüğünde çok iyi karşılıyorlar. Bazıları geliyor, para teklif ediyor. Ben de almıyorum. Adam bana kızıyor, ‘bir katkım olsun’ diyor. Ben de ‘yapabildiğim yere kadar kendim yapacağım’ diyorum” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x